Електронна бібліотека конспектів
Заняття «Цікава подорож».
Інтегроване підсумкове заняття в старшій групі.
Підготувала Маціканич Людмила Дмитрівна, вихователь ДНЗ с. Горбків
Програмовий зміст.
Логіко-математичний розвиток: закріплювати уміння дітей лічити в межах десяти; порівнювати кількісний склад елементів двох множин; розрізняти геометричні фігури; орієнтуватися на листі паперу.
Мовленнєвий розвиток: збагатити словниковий запас дітей, розвивати зв'язну мову.
Навчання грамоти: закріплювати уміння дітей ділити слова на склади; складати речення із заданим словом і по картинці; визначати кількість слів в реченні; готувати руку до листу (штрихувати).
Художньо-естетичний: розвивати уміння легко і вільно рухатися під музику; виконувати прості танцювальні рухи; виконувати пісню в процесі руху.
Пізнавальний розвиток: узагальнити знання дітей про різноманітність ландшафту Землі, особливості річки, поля, гір, лісу.
Обладнання:
Геометричні фігури різного кольору і форми на стрічках у кожної дитини; стільчики з такими – ж фігурами; картини – пейзажі із зображенням лісу, річки, гори, лугу; м'яч; рахунковий матеріал, набірні полотна (на кожну дитину ); демонстраційний плакат – річка з рибками (три зелених, п'ять синіх); прості олівці, листочки із заготівками для штрихування, листочки для складання плану маршруту, набори рахункових паличок (на кожну дитину); демонстраційний набір цифр; демонстраційна сюжетна картинка «Дитячий сад»; букет лугових квітів; набір каміння; демонстраційний набір геометричних фігур; маски – ободи кольорів (жовтець, ромашка, мак, кульбаба, волошка); аудіо записи звуків лісу, шуму води,
Хід заняття.
- Діти, скажіть, хто такі мандрівники? А по яких місцях можна подорожувати? (По морю, по горах, по лісах,…)А як все це називається? (Ландшафт)
- А на чому можна подорожувати? (На літаку, потягу, велосипеді,…) А що це? (Транспорт)
- Діти, а ви хочете прямо зараз відправитися в подорож? А щоб взнати на чому ми подорожуватимемо, потрібно відгадати загадку:
Маленькі будиночки по вулицях біжать,
Хлопчиків і дівчаток будиночки везуть.(Автомобіль)
- Щоб знайти свій автомобіль, вам потрібно знайти стільчик з такою ж геометричною фігурою, як у вас.( Діти знаходять потрібні стільчики, розсаджуються)
- Тепер потрібно завести свої автомобілі і відправитися в шлях. співи під фортепіано)
- Хлоп'ята, як ви думаєте, куди ми приїхали? (Звучить аудіо запис звуків лісу)
- Знайдіть картину із зображенням лісу.
Що таке ліс? Хто в ньому живе? Назвіть рослини лісу, тварин.
Гра «Рослина, звір, птах»
(Вихователь кидає м'яч дитині і говорить: «Рослина». Дитина повинна кинути м'яч назад і назвати рослину лісу і т.д.)
- Пора їхати далі, заводьте свої автомобілі. (співи під фортепіано)
А куди ми тепер потрапили? ( Звучить аудіо запис шуму води)
- Знайдіть зображення річки.
- Розкажіть про річку. Які рослини і тварини живуть в річці?
Рішення задач за допомогою рахункових паличок.
1. Жаба на обід з'їла 7 комариків, а на вечерю ще 3. Скільки всього комариків з'їла жаба?
2. У річці плавали 8 качечок. Несподівано 33 з них відлетіли. Скільки качечок залишилося плавати?
3. У річці плескалися 6 пінгвінів. До них прилетіли ще 2. Скільки пінгвінів всього плескалися в річці? (Пінгвіни не живуть в річці і не уміють плавати)
Робота з роздатковим матеріалом.
– А ще в річці плавають риби, причому самі різні. Подивіться на цих рибок і сядьте на бережок. (Діти сідають на килимок, перед кожним лежить набірне полотно і рахунковий матеріал. На стіні – демонстраційний плакат з рибками.)
- Порахуйте, скільки зелених рибок плаває в річці і викладете стільки - же фігур на верхню лінійку. (Діти кладуть 3 фігури) Назвіть, скільки зелених рибок?
- Порахуйте. Скільки синіх рибок і викладете стільки – же фігур на нижній лінійці. (Діти кладут5 фігур) Назвіть, скільки синіх рибок.
- Яких рибок більше.(Синіх рибок більше, ніж зелених)
- А на скільки більше? (На дві)
- Як ви взнали? (Дві сині рибки без пари)
- Як зробити, щоб було порівну? (Потрібно додати або відняти)
- Доповісте стільки фігур, щоб було порівну. ( Діти кладуть ще 2 фігури на верхню строчку)
- Скільки всього фігур у вас вийшло? (Десять)
- Як ще можна сказати? (Один десяток)
Фізкультхвилинка з цифрами.
Вихователь показує картку з цифрами, діти повинні зібратися в групи по кількості людина, рівному цій цифрі.
Штрихування.
- Хлоп'ята, нам потрібно перебратися через річку на інший берег. Як це можна зробити? (Пропозиції дітей)
- Давайте зробимо плоти. У мене є заготівки, але на них не вистачає дощечок. Допоможіть добудувати плоти. А для цього потрібно заштрихувати заготівки за зразком.
(Діти проходять за столи, на яких лежать прості олівці і заготівки із зразками штрихування на кожну дитину. Виконується штрихування)
Гра «З купини на купину»
- Тепер розкладемо ваші плоти і по них переправимося на інший берег.( Листочки з штрихуванням розкладаються по кімнаті. Діти по них переходять в інший кінець кімнати)
- Ось ми і виявилися на іншому березі річки. Пора їхати далі. Розсаджуйтеся в свої автомобілі, заводьте моторчики. (Співи під фортепіано)
Робота з геометричним матеріалом.
- Хлоп'ята, що це у мене? (Вихователь показує набір каміння)
- А де можна знайти багато каміння (У горах)
- Знайдіть зображення гори.
- На яку геометричну фігуру схожа гора? (На трикутник)
- Назвіть геометричні фігури, які я вам покажу. ( Вихователь показує геометричні фігури, діти їх називають.)
Гра «Де ви, фігури»
Вихователь називає геометричну фігуру. Діти, у яких ця фігура, встають із стільчика.
- Пора відправлятися далі. Але по горах важко пересуватися на автомобілі. Як ви думаєте, який вид транспорту нам потрібно вибрати?
- Давайте полетимо на вертольотах. Заводьте мотори, розпрямляйте крила. Злітаємо. ( Діти в довільному порядку «літають» по кімнаті)
- Вертольоти, на посадку!
Вихователь показує букет лугових квітів.
- Скажіть, де можна зібрати такий букет? (На лугу)
- Яких тварин тут можна зустріти, які рослини ?
- А як ще можна розповісти про луг? (Можна заспівати пісню)
«Хоровод кольорів»
- Діти, нам пора повертатися в дитячий сад. Давайте відправимося на свої місця бадьорим, веселим кроком. (Діти крокують, сідають на стільчики)
Робота із словом і пропозицією.
- Ось ми і повернулися в дитячий сад. Скажіть. Хто найголовніші в дитячому саду? (Діти).
- Скільки складів в цьому слові?
- Що діти люблять якнайбільше? (Іграшки, цукерки, свята, батьків,…)
- Порахуйте кількість складів в цих словах.
- А що можна скласти із слів? (Пропозиція)
- Складіть пропозиції по картині. Порахуйте кількість слів у ваших пропозиціях. (Вивішується сюжетна картина. Діти складають пропозиції. Рахують кількість слів в своїх пропозиціях).
Орієнтування на листі паперу.
- Наша подорож підійшла до кінця. Вам сподобалося? Де ми з вами побували?
А зараз давайте намалюємо весь наш маршрут.(Діти проходять за столи, на яких лежать листи паперу і ручки на кожну дитину)
- Намалюйте в центрі листу круг - лісова поляна.
У правому верхньому кутку - прямокутник - річка.
У правому нижньому – трикутник – гора
У лівому нижньому – квадрат – луг.
У правому верхньому – будиночок – дитячий сад.
- План нашої подорожі ви можете забрати додому і показати батькам, щоб влітку разом відправитися в справжню подорож. Наше заняття закінчене.
Хоровод кольорів
Слова З.Петрової. Музика Ю.Слонова
1. Добре і весело Діти йдуть по кругу кроком хороводу.
Вранці спозарання
Через ліс березовий
Вийти на поляну.
Приспів: Хоровод. хоровод Хлопають в долоні.
Самий різноколірний,
Тому, що сонечко, Кружляються навколо себе.
Тому, що літо!
Тому, що літо!
2. Вбралися жовтці Діти – квіти вибігають в круг
У жовті сорочки, На приспів – танцюють в крузі.
У білосніжних платтячках
Скромничає ромашки.
3. Макі носять шовковий Діти – квіти вибігають в круг
Червоний сарафанчик, На приспів – танцюють в крузі.
І в пухнастій шапочці
Танцює кульбаба.
4. Волошки красуються Діти – квіти вибігають в круг
У синіх панамках- На приспів – танцюють в крузі.
Яскрава, зелена
Літня поляна.
Конспект підсумкового заняття з грамоти
для старшого дошкільного віку
( 6 - й рік життя )
Тема: У пошуках Весни.
Підготувала Маціканич Людмила Дмитрівна, вихователь ДНЗ с. Горбків
Мета: у цікавій ігровій формі узагальнити знання дітей з грамоти отримані на протязі року. Закріпити знання про букви та звуки, уміння ділити слова на склади, робити звуковий аналіз слів. Збагатити словник дітей антонімама, словами близькими за звучанням. Продовжувати вчити складати слова із складів та по можливості читати їх. Закріпити знання про речення та вміння складати речення за схемами. Розвивати мову, память, комунікативні навички дітей. Виховувати колективізм, самостійність та почуття задоволення своєю роботою.
Матеріал: лист, клубочок, м’яч, книжка, схеми звукового аналізу, фішки для позначення звуків, квітки з пелюстками, картки із складами, картки із словами, схеми речень.
Хід заняття
Діти заходять до ігрової кімнати та здивовано її оглядають.
В.:- Діти, що сталося? Здається ми потрапили до казки.
Заходить поштар, вручає листа. Вихователь читає:
Лист до дітей групи «ЛАСТІВКА»
Доброго дня діти. Ми лісові мешканці звертаємось до вас з великим проханням допомогти нам. Справа у тім, що ми дуже чекаємо на Весну, адже їй вже час прийти та вона десь забарилася. Без неї нам у лісі дуже холодно та голодно. Шукаючи її, ми подолали довгий шлях. Та коли дійшли до казкової країни Граматики, вартові нас туди не пропустили. Ми дуже сподіваємось на вашу допомогу.
Лісові мешканці.
В.:- Діти допоможемо лісовим мешканцям Весну знайти?
- Тоді – в путь!
Діти підходять до казкових воріт країни Граматики та шлях їм перекривають вартові.
В.:- Доброго дня, шановні. Ми дуже вас просимо дозволити нам пройти через ці ворота.
Вартові:- Ви хто такі? І що вам тут потрібно?
Діти розповідають про лист.
В.:- А що сталося? Чому ви нас не пропускаєте?
Вартові: Ми охороняємо вхід до казкової країни Граматики від неграмотних пустунів та бешкетників. Раніше вхід до країни був для всіх вільний. Та одного разу в нашу країну потрапили два хлопчики, які наробили нам лиха, після чого в країні почався хаос.
В.:- Наші діти не такі, вони у нас виховані та розумні.
Вартові: - А це ми зараз перевіримо. Скажіть, що ви знаєте про казки?
Д.: На світі є багато казок веселих і сумних.
Та прожити в світі нам ніяк без них.
Герої тих казок дарують нам тепло,
А добро у казках завжди перемагає зло.
Вартові пропускають дітей до країни Граматики та дають їм чарівний клубок, який вкаже дорогу до Весни. Діти кидають клубочок та промовляють чарівні слова:
Ти котись, котись клубочок
З Півночі на Південь
Через гори та моря
Де живе Весна-красна.
Клубочок котиться та зупиняється біля двох мишенят з казки «Півник та двоє мишенят» , які сперечаються.
В.: - Доброго дня, Круть та Верть. Чому ви сваритесь?
М.: - Тому, що через двох хлопчаків, таких як ваші, ми з братом ось уже декілька днів не можемо дійти згоди.
В.: - Так, ми чули за цих хлопчиків, але що саме вони вам зробили поганого?
М.: - Півник, поїхав до млина, та загадав нам, вивчити звуки. Мені - голосні, а братові– приголосні. Щоб ми не переплутали, Півник розклав їх у конверти: червоний та синій.
Ми лише дістали конверти, як прибігли ті хлопчиська та все нам перемішали. А тепер ми не можемо розібратися де чиї. Я пропонував брату розділити все порівно, та він каже, що в нього було більше.
В.:- То це не проблема для наших діток. Вони вам враз допоможуть.
Діти збирають букви та розкладають їх на два рядки.
В.: - Діти, давайте назвемо ці букви, щоб Круть та Верть їх запам’ятали.
Діти по черзі називають букви.
Круть: - А чому в мене так мало, а в нього багато?
Д.: - Тому, що в українській мові лише шість голосних звуків.
М.: - Ми не розуміємо, чому ви називаєте букви «звуками»?
В.: - А зараз діти розкажуть вам правило і ви все зрозумієте.
Д.: - Букви ми пишемо, бачимо та читаємо, а звуки ми чуємо і вимовляємо.
Верть: - А що ще ви знаєте про звуки?
Діти розповідають, що голосні звуки утворюються за допомогою голосу, їх можна співати, навіть прокричати, приголосні звуки вимовляються за допомогою голосу та шуму, або лише шуму. А ще приголосні бувають твердими та м'яким. Звук [І] дає м’якість попередньому приголосному, а звук [Й] - завжди м’який.
В.: - Діти, давайте навчимо мишенят робити звуковий аналіз слів.
ВПРАВА « ЗВУКОВИЙ АНАЛІЗ СЛІВ»
Діти роблять звуковий аналіз слів за допомогою фішок: о,-,=.
Круть та Верть дякують дітям і прощаються.
Діти слідують за клубочком, який зупиняється біля Незнайки. Він сидить на пеньку і про щось думає. Побачивши клубок, хватає його, та починає підкидати.
Вихователь та діти намагаються відібрати клубок.
Незнайка: - Не віддам, не віддам! Ви знаєте хто я? Я- великий поет, всім знайомий Знайка.
Д: - Ні, ти - Незнайка!
Н. (ображено): - Я колись був Незнайко, а тепер я вірші пишу. Ось послухайте :
Я - поет, зовусь Незнайка
Вам від мене балалайка.
В.: - Нам не потрібна балалайка нам потрібна Весна і шлях нам до неї вказує ось цей клубочок, а ти ним граєшся.
Н.: - Я віддам вам його тоді, коли допоможете мені підібрати риму до слів.
ВПРАВА «ПІДБЕРИ РИМУ»
Діти придумують риму до слів: мак, ніч, тік, сон, зірка, квітка, сир.
Н.: - Дякую! А може ви зі мною в гру пограєтесь?
ГРА «СКАЖИ НАВПАКИ»
Діти стають в коло. Незнайка в середині кола з м’ячем. Незнайка називає слово, та кидає м’яч дитині. Дитина, впіймавши м’яч, повинна назвати слово з протилежним
значенням.
Незнайка дякує, та віддає клубочок. Діти промовляють чарівні слова та йдуть далі.
Клубочок зупиняється біля дівчинки, яка сидить за столом і плаче.
Д.: - Доброго дня, дівчинко. Ти чого плачеш?
Дівчинка: - Для мене цей день не добрий. Одного разу мені подарували квітку, яка виконувала всі бажання. Пелюсточки я повідривала, але в серцевинці залишилося насіннячко, яке я посіяла. З нього виросли чарівні квітки, їх я хотіла подарувати своїм подругам на свято. Коли я виставила квіти на стіл, щоб ще раз помилуватися ними, прибігли якісь хулігани і повідривали пелюсточки, тепер я не можу розібратися з якої вони квітки.
В.: - Діти, ви впізнали цю дівчинку?
Д.: - Так, це Женя із казки « Квітка – семицвітна».
В.: - Женю, давай ми тобі допоможемо розібратися з пелюсточками.
Д.: - Дякую, але в них є один секрет: на пелюсточках намальовані картинки, слова яких складаються із складів. На першій квітці мають бути пелюсточки з одним складом, на другій з двома, третій з трьома.
ВПРАВА «ПОДІЛ СЛІВ НА СКЛАДИ»
Діти беруть по три пелюсточки та вставляють в серцевинку з однією, двома, трьома крапками. Вихователь перевіряє роботу дітей.
Ж.: - Навчіть і мене ділити слова на склади.
Діти розповідають як за допомогою кількості голосних, плескань у долоні та підставляння долоні до нижньої щелепи можна поділити слова на склади.
Ж.: - Можливо ви мені допоможете ще й імена моїх подруг викласти із складів?
ДИДАКТИЧНА ГРА «СКЛАДИ СЛОВО ІЗ СКЛАДІВ»
Діти із складів викладають та читають слова: Ок-са-на, І-ри-на, О-ле-на, Ма-ри-на, Са-ша, Ма-ша, На-та-ша, Ді-а-на.
Дівчинка дякує дітям та просить пограти з ними в гру.
РУХЛИВА ГРА «ПЛУТАНИНА»
Женя дякує дітям і вони йдуть далі. Клубок зупиняється біля Феї, яка збирає папірці.
В.: - Доброго дня! А що ви збираєте? Можливо вам допомогти.
Фея: - Доброго дня. Так, мені дуже потрібна допомога. Я – Фея, мені необхідно розбудити Весну, але я не можу цього зробити.
В.: - А чому? Що сталося?
Ф.: - Щороку, напередодні весни, я промовляла чарівні речення, які знаходились ось у цій книзі. Декілька днів назад, я залишила книгу на вулиці, на столі, а сама пішла за чарівною палицею. Коли я повернулася, застала жахливу картину: сторінки були пошматовані та розкидані. І ось уже декілька днів я намагаюсь скласти і віднайти ті чарівні речення.
В.: - Так, ми чули за двох хлопчиків, які наробили неприємностей вашій країні. Ви відпочиньте, а наші діти швидко зберуть і викладуть речення. Але спочатку давайте пригадаємо правила, які ми знаємо про речення.
Д.: - Речення починаються з великої букви, в кінці речення ставиться крапка.
ДИДАКТИЧНА ГРА «ВИКЛАДИ РЕЧЕННЯ ЗА СХЕМОЮ»
Фея віднаходить чарівні речення та читає їх. Виходить Весна, діти розповідають про лист. Весна дякує дітям та пропонує заспівати Весняночку, щоб природа швидше почула про її пробудження. Всі разом співають Весняночку. Весна дякує дітям та поспішає до лісу.
Підсумок заняття.
В.: - Діти, вам сподобалась наша подорож?
- Кому ми допомогли?
- Вам подобається допомагати людям? Чому?
КОНСПЕКТ
інтегрованого заняття в старшій групі з пріоритетом навчання елементів грамоти
"Художниця та фарби"
(Грамота, ліплення, малювання, музика)
Тема: "Художниця та фарби"
Підготувала Марущак Тетяна Богданівна, вихователь ДНЗ с. Горбків
Програмований зміст: ознайомити дітей з новою буквою "З"(зе), її алфавітною назвою,звуковим значенням, вчити дітей за допомогою пластиліну передавати форму літери "З"; вправляти в умінні визначати місце наголосу в двоскладовому слові, розуміти, що наголос може змінювати своє місцезнаходження у слові, але не змінює його значення; закріплювати знання про речення та вміння складати речення за схемами; продовжувати робити звуковий аналіз 1-, 2-, 3-складових слів; закріплювати вміння ділити слова на склади; вправляти у використанні різних прийомів нестандартного малювання.
Розвивати дрібну моторику пальців рук, шляхом роботи з олівцем; удосконалювати координацію рухів, покращувати вміння рухатися під музику відповідно до її ритму, темпу та змісту. Викликати емоційний відгук на вокально-музичний твір, розвивати чуттєвість до настрою мелодії та змісту пісні.
Виховувати зосередженість, самостійність та почуття задоволення своєї роботи.
Матеріали. Демонстраційний: літера "З" (зе); магнітна дошка, предметні картинки; палітра; схеми речень.
Роздатковий: фішки, індивідуальні картки для звукового аналіз; пластилін та дощечки для ліплення; зображення моря та кораблика; олівці синього кольору, ватман, фарби, зубні щітки, шматочки поролону, надувна кулька, штампи із картоплі; кольорові берети.
Хід заняття
Вихователю в костюмі художника, з пензликом заходить до групи.
Вихователь. Добрий день, любі малята,
Я - художниця завзята!
День і ніч я малювала,
А коли зима настала
Й снігом все навколо вкрила,
То палітра стала біла,
Фарби всі зима сховала
Під пухнасте покривало!
Допоможете, малята,
Мені фарби відшукати?
Діти. Так, ми згодні.
Вихователь. Але для початку послухайте, будь ласка, віршик.
Діти сідають на подушки на килимку.
Зима морозяна на дворі.
Замети білі на землі.
Зоріють в небі ясні зорі,
Заснули зайчики малі.
- Який звук у цьому вірші ви чули найголосніше?
Діти. Звук "З"
Вихователь. А чи є фарба, назва якої починається з цього звука?
Діти. Є. Це - зелена.
Вихователь. Щоб фарба з'явилась зелена у мене,
Маємо з літерою "зе" познайомитись, напевне.
- На що схожа ця літера?
Відповіді дітей.
Вихователь. Алфавітна назва цієї букви - "Зе". Це літера позичає тверді приголосні, м'які приголосні звуки. Назвіть слова, у яких є звук [з].
Відповіді дітей.
Вихователь. А тепер слова, в яких є звук [з'].
Відповіді дітей
Вихователь. Щоб краще ця літера вам запам'яталась, виліпимо її з пластиліну.
Звучить музика, діти працюють з пластиліном. Діти кладуть зелену фарбу на палітру художника.
Вихователь. Найніжніший колір білий:
Білі у лелеки крила
І лілея, і ромашка,
Молоко й молочна кашка.
Тож ідемо далі, малята,
Білу фарбу ми шукати.
- Яка пора року має білий колір?
Діти. Зима.
Вихователь. Який склад наголошений у цьому слові?
Діти. Наголошений другий склад.
Вихователь. А у слові зими?
Діти. Наголошений перший склад.
Вихователь. Як ви вважаєте, ці слова мають однакове значення?
Діти. Так, це пора року.
Вихователь. Я буду називати слова, а ви називайте пару, так, щоб наголос у слові змінював своє місце.
Гриб - гриба;
Весна - весни;
Рука - руки;
Вікно - вікна і т.д.
Діти кладуть білу фарбу на палітру художниці.
Вихователь. Дітки, потрібна нам фарба червона,
Щоб у всіх були щічки червона,
І щоб полунички у лісі палали,
Та всіх навколо звеселяли.
На схемки до речень швиденько дивіться
Та речення з ними складіть, потрудіться!
- Складіть речення, в якому два слова.
Діти.
- Дівчинка читає,
- Петрусь малий.
- Качка пливе.
- Настала зима.
Вихователь. Складіть речення, в якому буде три слова.
Діти.
- Діти водять хоровод.
- Сонце ходить високо.
- Вітер дерева гне.
Вихователь. Складіть речення, в якому чотири слова і більше.
Діти.
- У дитячому садочку весело і цікаво.
- Мама подарувала Андрійкові фарби.
- Соловей у саду співає пісні.
Діти за картинками складають речення та підбирають до них схеми. За це отримують червону фарбу і віддають її художникові.
Фізкультхвилинка
Фарба чорна любить грати,
У таночку танцювати. (Діти стоять, руки на поясі.)
І ви, дітки, не баріться,
У таночок становіться.
Сплески два і два притопи,
На носок, на каблучок.
Руку вліво, руку вправо,
Ми танцюєм козачок.
Раз - присядем, два - присядем,
Настрій гарний - покружляли, повертілись
І тихенько всі ми всілись
(Діти імітують описані рухи)
Вихователь. Гляньте, фарба чорна звеселилася, на палітрі ось з'явилась.
Вихователь. Фарбу жовту відшукаємо
Картинки чарівні з'явились у вас,
Пограти із ними настав уже час
Швиденько картинки і фішки беріть,
Та звуковий аналіз слів-назв проведіть.
Діти за картинками проводять звуковий аналіз слів за допомогою фішок.
Вихователь. Ви молодці, гарно попрацювали,
І фарбу жовту теж ми відшукали.
Діти отримують жовту фарбу.
Вихователь. Фарбу синю ми знайдемо,
Й малювати ми почнемо,
Небо синє, річку синю,
І волошки у долині.
- Діти, щоб знайшлася синя фарба, треба, не відриваючи олівця від паперу, намалювати синє море і човен.
Звучить музика. Діти виконують завдання.
Вихователь. Дякую, любі малята,
Що допомогли шукати
Фарби всі мої яскраві,
Нам вони в пригоді стануть...
Як художника, скоріше шапочки вдягайте,
І картину малювати дружно починайте.
Вихователь допомагає одягати дітям кольорові берети.
Вихователь. Давайте намалюємо щось яскраве та тепле, чого нам так не вистачає взимку.
Діти підходять до мольберта, вибирають, якою технікою будуть малювати. Звучить музика і діти малюють.
- Ви намалювали дуже гарну картину як справжні художники. А пам'ятаєте, ми з вами колись вчили пісню про фарби. Давайте її заспіваємо.
Діти співають пісню "Якщо захочемо намалювати"
- А зараз підійдіть до літер, яких ви зліпили. Ви не забули, як вони називаються? (літера "зе"). А давайте придумаємо гру і пограємо з ними на вулиці.